We Built This City (Starship) – nuty

10.00 20.00 

We Built This City (Starship) – nuty

Wybierz odpowiedni wariant
Selected Features
Wersja
Format pliku
Clear
+

Jak wybrać poziom trudności?

W sklepie Nuty od Darka odnajdziesz różne poziomy trudności utworów na pianino a także inne wersje, które można wykorzystać do gry na różnorakich instrumentach

MEGA ŁATWA (pianino/keyboard)

Najprostsza z możliwych wersji do gry na pianinie lub keyboardzie. GRA TYLKO PRAWA RĘKA. Każda nuta jest podpisana (tzw. nuty literowe). Dołożone są proste akordy. Często tonacja utworu jest prosta, tak by grać jak najbardziej po białych klawiszach (mało wykorzystanych jest krzyżyków i bemoli - jeśli to możliwe!). Palcowanie jest zawarte w każdej piosence.

łatwa (pianino/keyboard)

Jest to prosta na aranżacja na dwie ręce na instrumenty klawiszowe. Lewa ręka gra zazwyczaj długie dźwięki a prawa melodię główną utworu. Palcowanie jest zawarte w każdym utworze. Jeśli jest to współczesna piosenka, to staram się przygotować w oryginalnej tonacji (tzn. mogą być wykorzystane czarne klawisze, czyli krzyżyki lub bemole)

średnia (pianino/keyboard)

Średnia-zaawansowana wersja na dwie ręce na pianino czy keyboard. W porównaniu do łatwej wersji, w prawej ręce mogą występować już częściej dwudźwięki, a w lewej ręce będzie więcej dźwięków, które już mogą być uderzane częściej i tworzyć fajne przebiegi rytmiczne! Palcowanie uwzględnione.

TRUDNA! (pianino/keyboard)

Najtrudniejsza z możliwych aranżacji w moim sklepie. Wersja dla zaawansowanych pianistów, którzy potrafią już grać bardziej skomplikowane struktury harmoniczne, rytmiczne. Palcowanie dodane do każdego utworu.

melodia + akordy (na różne instrumenty)

Inaczej mówiąc jest to wersja z linią melodyczną wraz z akordami (jedna pięciolinia + akordy). Po angielsku taka wersja nazywa się Lead Sheet (a czasami Fake book). Uniwersalna aranżacji dla praktycznie każdego instrumentu, np. gitara, pianino, akordeon, keyboard, skrzypce, saksofon, dzwonki, flet, ukulele, itp. By dobrze zagrać tą wersję oprócz znajomości czytania nut należy umieć poprawnie odczytywać akordy!

melodia TAB (gitara lub ukulele)

Prosta aranżacja linii melodycznej dla gitarzystów (lub dla tych grających na ukulele). Na ten moment dostępne wersje w sklepie są tylko i wyłącznie na gitarę. Na ukulele dostępny jest tylko zbiór kolęd i niedługo pojedyncze kolędy. Dołączone akordy do każdej wersji.

Jaki format pliku wybrać?

Sklep Nuty od Darka jako jeden z nielicznych sklepów w Polsce ma w swojej bazie różnego formaty plików do piosenek! Poniżej krótka instrukcja, która pokaże Ci, który format pliku będzie dla Ciebie odpowiedni!

PDF (.pdf) - Nuty do wydruku (plik elektroniczny)

Jest to najczęściej wybierany format w sklepie. Jest to po prostu plik w formacie .pdf (potrzebny program np. Adobe Reader, itp.), dzięki któremu możesz grać swoje nuty na ekranie swojego urządzenia lub po prostu drukując je na kartce papieru!

MIDI (.mid) - interaktywny plik do nauki (i nie tylko)

Plik MIDI jest to specyficzny format, dzięki któremu możesz uczyć się piosenek w interaktywny sposób. Taki plik można odtworzyć w programie np. Synthesia, SeeMusic (spadające klocki – takie jak robię na Youtube) albo w programach typu DAW (nagrywania muzyki). Ten format jest niedostępny dla współczesnych piosenek (nie mogę sprzedawać tego formatu dla utworów chronionych prawem autorskim) a także dla wersji melodia + akordy czy melodia TAB (większości utworów). By móc mieć ten format dla tych piosenek i wersji o których wspomniałem w poprzednim zdaniu zawsze można nabyć plik Musescore, dzięki któremu można wyeksportować plik MIDI w programie o tej samej nazwie (Musescore) – więcej info poniżej.

MUSESCORE (.mscz) - interaktywne nuty (możliwość eksportu MIDI i PDF)

Plik Musescore to najbardziej wszechstronny format dostępny w sklepie Nuty od Darka. Potrzebny jest do niego darmowy program o tej samej nazwie (LINK). Dzięki nabyciu takiego formatu masz możliwość edycji nut w dowolny sposób! Możesz zmieniać tonację, dodawać nowe instrumenty, eksportować różne formaty (.mp3, .mid, .pdf, .png, itp.). 

UWAGA !!!

Pliki dostępne w tym formacie stworzone są w wersji 3 Musescore’a. Obecnie dostępna jest wersja 4, w której to bez problemu można otwierać starsze wersje tych plików. Ja cały czas tworzę w 3 wersji, gdyż wiele użytkowników wciąż korzysta z tej starszej wersji! Gdybym stworzył pliki w wersji 4 to nie można ich otwierać w starszych wersjach programu!

LINK DO 3 WERSJI MUSESCORE’A

(Najnowsza wersja z serii 3 to 3.62)

SKU: AZ357 Kategoria: Artysta: Starship
Nuty i utwór - krótki opis
Szczegółowe informacje o utworze

We Built This City (Starship) – nuty pianino

Poniżej przedstawiam do kupienia nuty w wersji łatwej i w wersji melodia + akordy z linią melodyczną do utworu “We Built This City” zespołu Starship. Nuty w wersji łatwej zawierają uproszczony zapis nutowy dla początkujących oraz palcowanie, które zdecydowanie usprawni i skróci proces nauki gry tego utworu. Nuty w wersji melodia + akordy zawierają główną linię melodyczną wraz z akordami. Ten zapis nutowy może być wykorzystany do grania na praktycznie wszystkich instrumentach, jak między innymi pianino, keyboard, gitara, akordeon, flet, dzwonki, skrzypce, saksofon, trąbka itd.

We Built This City – o utworze

“We Built This City” to popularny utwór rockowy zespołu Starship, wydany w 1985 roku. Piosenka jest znana ze swojego energetycznego brzmienia i charakterystycznego refrenu. Utwór został napisany przez Berniego Taupina, Martina Page’a, Dennisa Lamberta i Petera Wolfa, co stanowiło nietypową współpracę między muzykami różnych stylów. Pomimo sukcesu komercyjnego, piosenka spotkała się z krytyką ze strony niektórych recenzentów, którzy zarzucali jej komercyjny charakter. Mimo to, ta piosenka stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów zespołu Starship.

Różne poziomy nut oraz formaty plików

Pamiętaj, że nuty do piosenki “We Built This City” możesz kupić w różnych poziomach trudności (według swoich możliwości), a także w różnych formatach – według Twoich potrzeb! Aby uzyskać więcej informacji na temat wybierania poziomu trudności nut zobacz zakładkę poniżej „Jak wybrać poziom trudności?”. Aby uzyskać więcej informacji na temat wybierania formatu nut zobacz zakładkę „Jaki format pliku wybrać?”.

 

Kompozytor

M. G. Page, D. E. Lambert, B. J. Taupin, P. F. Wolf

Autor słów

M. G. Page, D. E. Lambert, B. J. Taupin, P. F. Wolf

Oryginalna tonacja