wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ

FAQ

Który format pliku jest dla mnie - PDF, MIDI czy MUSESCORE?


W sklepie Nuty od Darka odnajdziesz 3 formaty plików. Podczas zamówienia zwracaj na to uwagę!
PDF - to najbardziej popularny format - są to nuty po prostu do wydrukowania czy wyświetlania na urządzeniu (80% osób kupuje ten format);
MIDI - interaktywny plik, który można odpalić w aplikacjach typu: Synthesia, Piano from Above (spadające klocki na moim kanale Youtube). Będzie przydatny także w programach typu DAW. Ten format można też wrzucić także do Twojego instrumentu (jeśli jest taka funkcja!);
MUSESCORE - nuty do edycji w darmowym programie o tej samej nazwie Musescore. W tym formacie przygotowuje wszystkie materiały do sklepu. Zatem jeśli chciałbyś mieć możliwość edycji nut to wybierz ten format. Mając taki plik możesz wyeksportować z niego zarówno plik PDF jak i MIDI (zatem nie kupuj pozostałych formatów, weź tylko ten plik i stwórz z niego pozostałe formaty).


Potrzebuję utwór w innej tonacji niż dostępna w sklepie - co zrobić w takiej sytuacji?


Najszybsza i najlepsza opcja to zakupienie pliku w formacie MUSESCORE, czyli nut do edycji! W tym pliku możesz nanosić dowolne poprawki w nutach - wystarczy odpalić darmowy program Musescore (LINK) , wejść w zakładkę Narzędzia, a potem Transponuj - następnie wybierz o jaki interwał chcesz przetransponować albo do jakiej tonacji! Nagram w przyszłości film na ten temat!


Co się stało z niektórymi plikami MIDI - dlaczego nie można ich zakupić?


By sprzedawać kilka formatów (PDF, MIDI, MUSESCORE) w sklepie musiałem podpisać 3 umowy z ZAIKS-em by legalnie wszystko sprzedawać. Każda z umów to osobny miesięczny koszt dla mnie (nawet jak nic nie sprzedam). Pliki MIDI niestety nie cieszyły się dużą popularnością, więc musiałem zrezygnować z ich sprzedaży niestety :( Może kiedyś wrócę do tego. Co zrobić jak potrzebujesz plik MIDI? Zwróć uwagę, że do niektórych utworów (np. kolęd, muzyki biesiadnej, itp.) pliki MIDI są wciąż dostępne do nabycia! Jeśli chodzi o współczesne piosenki to należy zakupić do danego utworu plik MUSESCORE a następnie w programie Musescore wyeksportować z niego plik MIDI. Jak na obrazkach! Nic trudnego:)

                            


Dlaczego nie można kupić części piosenek zagranicznych ?


Z początkiem roku 2022 nawiązałem współpracę z jednym z największych serwisów publikujących nuty na świecie: MUSICNOTES. Jako, że piosenki zagraniczne w tym sklepie nie są aż tak często kupowane zadecydowałem, że te utwory będę chciał rozpowszechniać na cały świat - niewątpliwie serwis musicnotes.com w tym pomaga! Jednak warunki umowy nie pozwalają na dystrybucję tych zagranicznych utworów w obu serwisach jednocześnie:( Dlatego też musiałem podjąć ciężką decyzję i stopniowo wycofuję ze sprzedaży utwory zagraniczne! Na dodatek niestety w serwisie musicnotes.com ceny są dużo wyższe - jeśli chciałbyś zakupić nuty z serwisu musicnotes.com to proszę o kontakt indywidualny jestem w stanie załatwić zniżkę na zakup moich nut! Przepraszam za zmianę! Za to będzie pojawiać się dużo więcej utworów polskich w moim sklepie!


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu