Ułani ułani (Hej, hej ułani; Nie ma takiej wioski) – nuty

6.00 12.00 

Nuty do Ułani ułani – humorystycznej pieśni wojskowej, powstałej jeszcze w XIX wieku.

Wybierz odpowiedni wariant
Wybrany Wariant
Wersja
Format pliku
Wyczyść
+

Jak wybrać poziom trudności?

W sklepie Nuty od Darka odnajdziesz różne poziomy trudności utworów na pianino a także inne wersje, które można wykorzystać do gry na różnorakich instrumentach

MEGA ŁATWA (pianino/keyboard)

Najprostsza z możliwych wersji do gry na pianinie lub keyboardzie. GRA TYLKO PRAWA RĘKA. Każda nuta jest podpisana (tzw. nuty literowe). Dołożone są proste akordy. Często tonacja utworu jest prosta, tak by grać jak najbardziej po białych klawiszach (mało wykorzystanych jest krzyżyków i bemoli - jeśli to możliwe!). Palcowanie jest zawarte w każdej piosence.

łatwa (pianino/keyboard)

Jest to prosta na aranżacja na dwie ręce na instrumenty klawiszowe. Lewa ręka gra zazwyczaj długie dźwięki a prawa melodię główną utworu. Palcowanie jest zawarte w każdym utworze. Jeśli jest to współczesna piosenka, to staram się przygotować w oryginalnej tonacji (tzn. mogą być wykorzystane czarne klawisze, czyli krzyżyki lub bemole)

średnia (pianino/keyboard)

Średnia-zaawansowana wersja na dwie ręce na pianino czy keyboard. W porównaniu do łatwej wersji, w prawej ręce mogą występować już częściej dwudźwięki, a w lewej ręce będzie więcej dźwięków, które już mogą być uderzane częściej i tworzyć fajne przebiegi rytmiczne! Palcowanie uwzględnione.

TRUDNA! (pianino/keyboard)

Najtrudniejsza z możliwych aranżacji w moim sklepie. Wersja dla zaawansowanych pianistów, którzy potrafią już grać bardziej skomplikowane struktury harmoniczne, rytmiczne. Palcowanie dodane do każdego utworu.

melodia + akordy (na różne instrumenty)

Inaczej mówiąc jest to wersja z linią melodyczną wraz z akordami (jedna pięciolinia + akordy). Po angielsku taka wersja nazywa się Lead Sheet (a czasami Fake book). Uniwersalna aranżacji dla praktycznie każdego instrumentu, np. gitara, pianino, akordeon, keyboard, skrzypce, saksofon, dzwonki, flet, ukulele, itp. By dobrze zagrać tą wersję oprócz znajomości czytania nut należy umieć poprawnie odczytywać akordy!

melodia TAB (gitara lub ukulele)

Prosta aranżacja linii melodycznej dla gitarzystów (lub dla tych grających na ukulele). Na ten moment dostępne wersje w sklepie są tylko i wyłącznie na gitarę. Na ukulele dostępny jest tylko zbiór kolęd i niedługo pojedyncze kolędy. Dołączone akordy do każdej wersji.

Jaki format pliku wybrać?

Sklep Nuty od Darka jako jeden z nielicznych sklepów w Polsce ma w swojej bazie różnego formaty plików do piosenek! Poniżej krótka instrukcja, która pokaże Ci, który format pliku będzie dla Ciebie odpowiedni!

PDF (.pdf) - Nuty do wydruku (plik elektroniczny)

Jest to najczęściej wybierany format w sklepie. Jest to po prostu plik w formacie .pdf (potrzebny program np. Adobe Reader, itp.), dzięki któremu możesz grać swoje nuty na ekranie swojego urządzenia lub po prostu drukując je na kartce papieru!

MIDI (.mid) - interaktywny plik do nauki (i nie tylko)

Plik MIDI jest to specyficzny format, dzięki któremu możesz uczyć się piosenek w interaktywny sposób. Taki plik można odtworzyć w programie np. Synthesia, SeeMusic (spadające klocki – takie jak robię na Youtube) albo w programach typu DAW (nagrywania muzyki). Ten format jest niedostępny dla współczesnych piosenek (nie mogę sprzedawać tego formatu dla utworów chronionych prawem autorskim) a także dla wersji melodia + akordy czy melodia TAB (większości utworów). By móc mieć ten format dla tych piosenek i wersji o których wspomniałem w poprzednim zdaniu zawsze można nabyć plik Musescore, dzięki któremu można wyeksportować plik MIDI w programie o tej samej nazwie (Musescore) – więcej info poniżej.

MUSESCORE (.mscz) - interaktywne nuty (możliwość eksportu MIDI i PDF)

Plik Musescore to najbardziej wszechstronny format dostępny w sklepie Nuty od Darka. Potrzebny jest do niego darmowy program o tej samej nazwie (LINK). Dzięki nabyciu takiego formatu masz możliwość edycji nut w dowolny sposób! Możesz zmieniać tonację, dodawać nowe instrumenty, eksportować różne formaty (.mp3, .mid, .pdf, .png, itp.). 

UWAGA !!!

Pliki dostępne w tym formacie stworzone są w wersji 3 Musescore’a. Obecnie dostępna jest wersja 4, w której to bez problemu można otwierać starsze wersje tych plików. Ja cały czas tworzę w 3 wersji, gdyż wiele użytkowników wciąż korzysta z tej starszej wersji! Gdybym stworzył pliki w wersji 4 to nie można ich otwierać w starszych wersjach programu!

LINK DO 3 WERSJI MUSESCORE’A

(Najnowsza wersja z serii 3 to 3.62)

SKU: AP396 Kategoria: Artysta: Pieśń patriotyczna
Nuty i utwór - krótki opis
Szczegółowe informacje o utworze

Pieśń patriotyczna Ułani – nuty

Nuty do pieśni Ułani Ułani (znanej też pod nazwą Ułani lub Hej hej ułani) – humorystycznej pieśni wojskowej, powstałej jeszcze w XIX wieku. Nuty do tej pieśni przygotowałem dla Was w dwóch wersjach – w wersji łatwej na instrumenty klawiszowe oraz w wersji uniwersalnej na dowolny instrument.

Ułani ułani – nuty na instrumenty klawiszowe

Nuty do pieśni Ułani ułani przygotowałem dla Was w wersji łatwej przeznaczonej do gry na instrumentach klawiszowych takich jak pianino, keyboard i fortepian. Jest to proste opracowanie tej pieśni przeznaczone do grania na dwie ręce (lewa ręka gra długie dźwięki a prawa melodię główną utworu). Do tej wersji dodałem także informację o palcowaniu (czyli podałem którym palcem zagrać który dźwięk). Będzie to idealna wersja dla początkujących muzyków chcących opanować płynną grę na dwie ręce na swoim instrumencie klawiszowym.

Jeżeli chcesz posłuchać jak za zagrałem tę pieśń patriotyczną na pianinie w łatwej wersji, to kliknij tutaj i zobacz mój filmik na kanale YouTube “Music Lessons by Darek”. 

Ułani ułani – nuty uniwersalne na dowolny instrument

Przygotowałem także taką specjalną, uniwersalną wersję nuty o nazwie melodia + akordy. Jest to wersja z linią melodyczną wraz z akordami (jedna pięciolinia + akordy), która umożliwia grę zarówno z zapisu nutowego, jak i zapisu akordowego (w anglojęzycznej terminologii takie nuty mają nazwę Lead Sheet). Jest to uniwersalna aranżacja, gdyż za jej pomocą możliwe jest granie na praktycznie dowolnym instrumencie jak chociażby gitara, keyboard, fortepian, pianino, akordeon, saksofon, skrzypce, flet, dzwonki, czy ukulele.

Jeżeli szukasz nut także do innych Polskich Pieśni Patriotycznych, to kliknij w tym miejscu i zobacz jakie jeszcze nuty przygotowałem. 

Potrzebujesz kilku / kilkunastu piosenek patriotycznych? Żaden problem! Przygotowałem specjalny Zbiór Pieśni Patriotycznych zawierający 30 najbardziej znanych Polskich Pieśni Patriotycznych. Pamiętaj, Zbiór bardziej się opłaca!

Przygotowałem także specjalny plik Excel, w którym zapisaliśmy wszystkie (dostępne na ten moment) piosenki – nie tylko te patriotyczne. W tym obszernym pliku Excel znajdziecie informację o tonacji każdej wersji danej piosenki oraz link do kanału “Music Lessons by Darek” na YouTube, gdzie pokazuję tutoriale jak zagrać każdą wersję oraz możesz posłuchać jak brzmi piosenka zagrana z konkretnych nut dostępnych tutaj w sklepie. Kliknij tutaj, sprawdź ten excel i zobacz jaką mam bazę piosenek!

Pieśń Chwały i Bohaterstwa

Piosenka patriotyczna Ułani Ułani, to jeden z symboli polskiego bohaterstwa i determinacji. Jej melodyjne dźwięki i poruszający tekst opiewają odwagę i poświęcenie polskich ułanów, którzy walczyli o wolność i niepodległość ojczyzny. Pieśń ta stała się hymnem uznania dla żołnierzy, którzy służyli podczas różnych konfliktów i wojen, reprezentując ducha walki i niezłomności polskiego narodu. Ułani Ułani nie tylko opowiada o heroicznych czynach żołnierzy, ale także mobilizuje do dumy narodowej i szacunku dla tych, którzy oddali życie za ojczyznę. Jej donośne dźwięki wciąż wzruszają serca Polaków i przypominają o znaczeniu patriotyzmu oraz oddania dla wspólnej sprawy.

Symbol Ducha Walki i Honoru

Piosenka Ułani ułani jest nie tylko pieśnią, ale także symbolem ducha walki i honoru, który jest nieodłącznym elementem polskiej historii. Jej poruszający tekst i chwytliwa melodia są jak hołd złożony żołnierzom, którzy walczyli o wolność i godność Polski. Pieśń ta wznosi się ponad zwykłą muzykę, stając się hymnem pamięci i szacunku dla bohaterów narodowych. Jej uniwersalny przekaz o odwadze i poświęceniu inspiruje kolejne pokolenia do oddania hołdu tym, którzy służyli pod sztandarem narodowej chwały. Ta pieśń patriotyczna pozostanie niezapomnianym świadectwem ducha walki i niezłomności polskiego narodu przez wieki.

Oda Dziedzictwu i Tradycji

Pieś ta to odzwierciedlenie bogatej historii i tradycji polskich ułanów. Ich niezwykłe poświęcenie i determinacja są uwiecznione w tej pieśni, która przypomina o ich heroicznych czynach na polach bitewnych. Dla wielu Polaków jest nie tylko melodia, lecz także symbol dumy narodowej i szacunku dla tych, którzy służyli ojczyźnie. Jej dziedzictwo pozostaje żywe w sercach kolejnych pokoleń, które pielęgnują pamięć o bohaterach przeszłości i czerpią inspirację z ich heroicznych czynów.

Źródło Inspiracji i Jedności Narodowej

Pieśń ta stanowi nie tylko hołd dla bohaterów przeszłości, ale także źródło inspiracji i jedności dla współczesnego społeczeństwa. Jej dźwięki mobilizują do wspólnego działania dla dobra ojczyzny oraz budują więzi międzyludzkie oparte na wartościach patriotycznych. Przypomina, że siła narodu tkwi w jedności i solidarności, a wspólna historia stanowi fundament dla współczesnych pokoleń. Ta pieśń patriotyczna, przekazywana z pokolenia na pokolenie, nadal inspiruje do poszukiwania prawdy i sprawiedliwości oraz do dążenia do lepszego jutra dla wszystkich obywateli Polski. Jej uniwersalny przekaz o dumie narodowej i szacunku dla bohaterów przeszłości nadal pozostaje aktualny i budzi w ludzkich sercach wspólne uczucia jedności i miłości do ojczyzny.

Różne poziomy nut oraz formaty plików

Pamiętaj, że nuty do pieśni Ułani ułani możesz kupić w różnych poziomach trudności (według swoich możliwości), a także w różnych formatach – według Twoich potrzeb! Więcej o tym, jak dobrać poziom nut do swojego poziomu umiejętności przeczytałeś/przeczytałaś już powyżej oraz możesz również przeczytać w zakładce „Jak wybrać poziom trudności?”. Więcej o tym, jak wybrać format nut przeczytasz w zakładce „Jak wybrać format nut?”. Generalnie dostępne są dwa formaty – PDF (.pdf) i są to nuty do wydruku (plik elektroniczny) oraz MUSESCORE (.mscz) – czyli interaktywne nuty. Format ten umożliwia dowolną edycję nut poprzez darmowy program MUSESCORE.

Kompozytor

nieznany

Autor słów

nieznany

Oryginalna tonacja